Kursów w internecie jest dużo. Wiadomości i pytania powtarzają się , więc i ja zrobiłam dla Was kursik na rurkę z codziennej prasy;))
Dlaczego papierowa wiklina???
Taka nazwa przyjęła się w języku blogowiczów. Ja sobie tłumaczę ją po swojemu:))
papierowa: bo z papieru,
wiklina bo po wypleceniu wygląda jak naturalna wiklina hehheh:)))
Plecionkarstwo to
rzemiosło znane od czasów prehistorycznych,
polegające na wyplataniu
ze słomy, wikliny,rafii...
Dziś technika ta nadal
jest popularna
ale dodatkowo poszerzona
o wyplatanie z papieru gazetowego.
Papier jest materiałem
plastycznym , łatwym w obróbce.
Wystarczy połączyć ze
sobą kilkadziesiąt
skręconych z papieru
rurek , aby powstał kosz, wazon czy doniczka.
Zacznijmy od podstaw!!
Jak wykonać rurkę;) ??
Zacznij skręcać rurkę .
Podczas skręcania wysuwaj
patyczek .
Końcówkę posmaruj
klejem ,skręć rurkę do końca i wyjmij patyczek.
Wykonaj kilkadziesiąt takich rurek:)z nich stworzysz swoją pracę!!!
no proszę, zawsze się zastanawiałam co to ta papierowa wiklina, a tu - proszę, jakie to proste. Jak nic dzięki twojemu małemu kursikowi chyba spróbuję rozszerzyć swoje manualne zdolności. zapewne dzieciaczki mi pomogą takie rureczki tworzyć. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńWitaj Aniulko:))))dzięki Tobie nauczyłam się skręcać rurki,a przez to i moja siostra zrobiła już swój pierwszy wózeczek ,ponieważ zamieściłam informacje na swoim profilu i ona już zna Anię Krućko dziękujemy Ci jesteś Wielka:))))
OdpowiedzUsuńbuziaki
UsuńRobienie rurek to już fajna zabawa. Czekam kiedy mój synek dorośnie i będzie to robił:) Co prawda u mnie każda rurka ma prawie inną długośc ale co tam :)
OdpowiedzUsuńDzięki Kochana za Twoją pasję :)
OdpowiedzUsuńbuziaki
UsuńTrafiłam do Ciebie od Klubu szalonych robótek. Bardzo się cieszę, że wreszcie ktoś chciał się podzielić swoją wiedzą na temat papierowej wikliny. Inni chowają to głęboko jak jakieś tabu.
OdpowiedzUsuńTwoje prace są niezwykle kreatywne.
Pozdrawiam.
Witam i cieszę się ,że do mnie trafiłaś:)) nie boję się dzielić wiedzą z innymi:) choć bywam krytykowana za to :( ale mam to gdzieś:)) a gdzie mamy się uczyć??? jak poznać wzór ?? jak nauczyć się haftu, szydełkowania?? itp... jakby nikt się wiedzą nie dzielił?? :)) cieszę się ,że korzystacie z moich rad:)) buziaki
UsuńSuper kurs! :) Spróbowałam zrobić kilka rurek, ale kurcze... chyba mi coś nie wychodzi. Niby nie jest to bardzo trudne czy skomplikowane, ale moje rurki są strasznie... stożkowate ?! jeśli to tak można nazwać. Robiłam je tak jak pokazałaś na jednym z tutoriali przy pomocy patyczka - zawijalam, wyciagalam patyczek, dalej zawijałam itd. Na 10 patyczków, które wykonałam udało mi się zrobić poprawnie aż 1 :) i najlepsze, że nie wiedziałam jak to powtórzyć :P mogłabyś mi poradzić, jak ciasno należy zwijać gazetę na patyczku, żeby podczas jego wyciągania gazeta mi się nie przemieszczała? pozdrawiam! prowadzisz fantastyczne blogi! pomysły super !
OdpowiedzUsuńAniu musisz przytrzymywać rurkę zwijaną, powinna być ściśle zwinięta. Bo później będzie Ci ciężko pleść.Uwierz ja też nie od razu się nauczyłam:)) Ciężko jest też zrobić zdjęcie jak się skręca aby dobrze to pokazać,spróbuj też od drugiej strony,może będzie Ci łatwiej, lub w powietrzu .
UsuńAniu, dziękuję za to, że dzielisz się z nami swoją wiedzą. Dziękuję za Twoje kursy, na których uczę się wyplatania :)
OdpowiedzUsuńAniu, dziękuję za kursik na choinki :))) U mnie już powstały, więc zapraszam :) Pozdrawiam ciepło :))
OdpowiedzUsuńAniu na rosyjskich forach oraz na twoim blogu przeczytałam mnóstwo ważnych informacji- serdecznie dziękuję za podzielenie się wiedzą. Ale mam jeszcze dodatkowe pytanie. Otóż czy uzyłabyś innego papieru oprócz gazety, np.gazety takiej kolorowej śliskiej, papieru do ksera?. Na rosyjskich stronach widziałam nawet wykorzystane do tego rolki do kas fiskalnych. Napisz proszę co myślisz na ten temat.
OdpowiedzUsuńTak Jolu.Papier ksero jak najbardziej:) rolki nie wiem , chyba że offsetowe:)) lepszy papier, do kupienia do kas fiskalnych. Gazety śliskie tak:) ale ja jakoś nie mogę z nich skręcać , może na złe trafiłam:)
Usuńdziekuję ci pięknie
UsuńDroga Aniu
OdpowiedzUsuńOd niedawna próbuję swoich sił w papierowej wiklinie. Zrobiłam już 3 koszyki, ale mam problem z wyplataniem. Konkretniej.. chciałabym aby moje kosze były bardziej " ciasne, zbite ",po prostu mniejsze przerwy..
Nieśmiałe ratunku.. :)
Zamiast rurek wychodzą mi... różdżki... Dopóki mam patyczek, wszystko jest ładnie cienko i ciasno zwinięte, kiedy patyczek się kończy i próbuję przesuwać, albo w ogóle go nie ruszać [jeden ze sposobów znalezionych w Google] wszystko się rozluźnia. I w rezultacie czubek mam cieniutki, a dół coraz szerszy i bardziej rozlazły :((( Już tylu sposobów próbowałam i każdy kończy się w ten sam sposób w moim wykonaniu, nie wiem, co ja takiego źle robię...
OdpowiedzUsuńtez mam ten problem na 10 rurek jedna wychodzi prawdłowo moze to kwestia wprawy
UsuńDzięki tobie w końcu udało mi się zrobić prawidłowo!!! Przeszukałam wiele kursów i zawsze wychodziły mi pod koniec grube, a teraz cienkie i długie rurki. Dzięki!
OdpowiedzUsuńjak skręcić długie rurki takie jak u Pani na filmiku o "malowanie rurek"? czy to normalne ze mnie palce bola od skrecania??
OdpowiedzUsuńTeoretycznie wygląda to prosto, ale jak jest w praktyce? Już nie mogę się doczekać żeby sprawdzić. Pozdrawiam, Ania
OdpowiedzUsuńhttp://domowrotek.blogspot.com/
Też wychodzą mi stożki :(
OdpowiedzUsuńMoje rurki wyglądają jak trąby jerychońskie :(
OdpowiedzUsuńhahahah tego jeszcze nie słyszalam :) ale moje chyba też tak wyglądały na początku ;)) nie poddajemy się
Usuńhttp://www.thegalileeexperience.com/store/images/uploads/HSS001%20/HSS001(2).jpg
UsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuńTen komentarz został usunięty przez administratora bloga.
OdpowiedzUsuń